22 kwietnia 2019. imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Perlejewo
tel. +48 85 657-85-02
ugperlejewo@wp.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Wiadomości rolnicze

Warning: getimagesize(upload/Regionalna Wystawa Zwierzat Hodowlanych i Dni z Doradztw em Rolniczym.JPG) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/web-cms/perlejewo.pl/adm/grafika.php on line 51
Kalendarium targów w Szepietowie 2014 r.

 

Zaplanuj już dziś swój pobyt w Szepietowie


Kalendarium targów w Szepietowie 2014 r.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w imprezach targowo – wystawienniczych organizowanych przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

 

Każde targi organizowane przez PODR w Szepietowie to wydarzenie branży rolniczej północno-wschodniej Polski. Spełniamy wysokie wymagania wystawców jak i odwiedzających. Proponujemy zapoznanie się nie tylko z nowościami, ale także umożliwiamy nawiązanie kontaktów handlowych.

 

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową ofertę.

   

26-27 kwietnia

-

Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie

24-25 maja

-

Zielona Gala, Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego

28-29 czerwca

-

VIII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego,

XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych,
 Dni z Doradztwem Rolniczym.

19-20 lipca

-

Targi AgroEkoTurystyczne w Augustowie

14 września

-

Podlaski Dzień Kukurydzy
VII Wojewódzki Konkurs Orki

11-12 października

-

Targi Ogrodnicze "Jesień w sadzie i ogrodzie", Targi Leśne „Las i My”


 

Udział w naszych targach to znakomita okazja zapoznania się z rozwojem i nowościami w polskim rolnictwie oraz spędzenia weekendu na imprezach towarzyszących.

 


 

Szepietowskie targi co roku odwiedzają tysiące zwiedzających z kraju i z zagranicy. W tym roku liczni wystawcy zaproponują wszystko to, co najnowocześniejsze, unikatowe, wyjątkowe i przydatne w prowadzeniu produkcji rolniczej, ogrodniczej i leśnej.

 


 

Podczas imprez zapewniamy fachowe doradztwo i miłą obsługę.

 

Oferujemy ponad 1000 miejsc parkingowych.

 

Dla zwiedzających wstęp na targi - bezpłatny

 


 

Szczegółowe programy imprez wystawienniczo-targowych dostępne będą na stronie www.odr.pl

 

Organizator:

 

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

 

18-210 Szepietowo

 

Tel. 86 275 89 00

 

e-mail: wpodr@zetobi.com.pl

 

www.odr.pl

 

Anna Fatyga

Warning: getimagesize(upload/plakat wiosna 14.JPG) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/web-cms/perlejewo.pl/adm/grafika.php on line 51
Wiosenne Szepietowo

 


Wiosenne Szepietowo


 

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza 26 i 27 kwietnia do Szepietowa na Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie.

 

Targi Ogrodnicze

 

Drodzy pasjonaci ogrodów, podczas tegorocznych targów wystawcy zaoferują Wam szeroki wybór drzew i krzewów ozdobnych oraz owocowych, kwiatów rabatowych i balkonowych, ziół, nasion i rozsad warzyw. Nie zabraknie małej architektury, sprzętu i mebli ogrodowych, nawozów i środków ochrony roślin. Tradycyjnie będziecie mogli zakupić literaturę fachową i produkty regionalne – swojskie chleby, wędliny, sery korycińskie, sękacze.

 

Targi Pszczelarskie

 

Już po raz szósty do Szepietowa przyjadą pszczelarze i firmy oferujące bogaty wybór miodów i sprzętu pasiecznego. W pasiece Ośrodka uzyskacie fachowe porady z zakresu pszczelarstwa. Zachęcamy również do obejrzenia wystawy sprzętu pasiecznego i kolekcji roślin miododajnych oraz wzięcia udziału w wykładzie Katarzyny Nazar-Koralewskiej z Dolnośląskiego Centrum Mikroorganizmów na temat: „Roli probiotyków – ApiBioFarmy i ApiFarmy w gospodarstwie pasiecznym”.

 

Konkursy i zabawy

 

Nie zapomnijcie zajrzeć do namiotu PODR. Zdobądźcie nagrodę podczas konkursu rozpoznawania roślin ozdobnych. Pucharem dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego nagrodzimy właścicieli najatrakcyjniejszych stoisk, wytwórców najlepszego produktu pszczelarskiego i wystawców z najbogatszą ofertą. Tradycyjnie wybierzemy również Hit Targów. Czas umilać nam będą występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych z powiatu wysokomazowieckiego.

 

Edukacja i porady

 

Targi ogrodnicze to nie tylko okazja do zakupów. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zadbał o elementy edukacyjne. Czekają na Was interesujące seminaria i pokazy – będziecie mogli dowiedzieć się jak z pomysłem urządzić ogród i obejrzeć pokaz tłoczenia oraz estryfikacji oleju rzepakowego. W namiocie PODR i na stanowiskach innych instytucji oraz organizacji działających na rzecz rolnictwa będą na Was czekać doradcy, którzy udzielą wszystkim zainteresowanym porad z zakresu m.in. produkcji rolniczej i ogrodniczej.

 

 

Program targów


Warning: getimagesize(upload/wa.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/web-cms/perlejewo.pl/adm/grafika.php on line 51
Udzielenie pomocy finansowej w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny

Agencja Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że do dnia 30 maja 2014 r. można składać Wnioski o udzielenie pomocy finansowej w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny.   

Wnioski należy składać, po dostawie świń do rzeźni, do Oddziału Terenowego ARR właściwego ze względu na miejsce siedziby stada, z którego pochodzą świnie, dostarczone do uboju, będące przedmiotem wniosku.

 

O pomoc finansową  w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny mogą ubiegać się producenci świń, prowadzący chów świń w gospodarstwach położonych na obszarze zakażonym, określonym w załączniku do decyzji wykonawczej Komisji 2014/100/UE i załączniku do decyzji wykonawczej Komisji 2014/134/UE oraz na obszarze określonym w części II pkt. 2 załącznika do decyzji wykonawczej Komisji 2014/178/EU lub obszarze ustanowionym w jakiejkolwiek innej decyzji wykonawczej Komisji jaka zostanie przyjęta w tej sprawie.

 

Producent świń, który ubiega się o pomoc zobowiązany jest do zarejestrowania się w Centralnym Rejestrze Przedsiębiorców (CRP) prowadzonym przez ARR. Formularz wniosku o przyznanie pomocy jest jednocześnie wnioskiem o rejestrację w CRP lub o aktualizację danych zawartych w CRP (w przypadku wnioskodawców już zarejestrowanych).

 

Pomoc finansowa przysługuje w odniesieniu do następujących kategorii świń:

 

1)    lochy (kod CN 0103 92 11) – lochy o masie co najmniej 160 kg,

 

2)    świnie (kod CN 0103 92 19) – pozostałe świnie żywe o masie 50 kg i więcej.

 

Pomoc naliczana będzie wg stawki pomocy wynoszącej 35,7 EUR/100 kg masy tuszy uzyskanej z dostarczonych do uboju zwierząt.

  

Szczegółowe informacje dotyczące udzielania producentom świń pomocy finansowej z tytułu strat gospodarczych wynikających z wprowadzenia na terenie Polski środków ochronnych na obszarze objętym ograniczeniami znajdują się w  „Warunkach udzielania pomocy finansowej w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny”.Warunki udzielania pomocy finansowej w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny

Wniosek o udzielenie pomocy finansowej w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny

Zasięg terytorialny obszaru objętego ograniczeniami, ustanawianego w decyzjach wykonawczych KE oraz okresy ich obowiązywania

Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
 
SONDA
Czy nasza gmina jest przyjazna dla inwestorów?
tak
nie
nie mam zdania
nie wiem o czym mowa
zobacz wyniki

<<   Kwiecień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA